Eki 162011
 
33. Avrasya Maratonu

33. Avrasya Maratonu

33. Avrasya Maratonunun Halk yürüyüşü etabına katıldık.
Yürüyüş saat 9.30 civarında başladı. Sanıyorum beklenen kalabalık oluşmadı. Bunda hem hiç ara vermeden çiseleyen yağmurun, hem de geçen seneki “rezonans” endişesinin etkili olduğunu düşünüyorum.

Katılım beklenenden azdı; çünkü sabah saatlerindeki açıklamalarda bile televizyonlardan hala dağıtılabilecek göğüs numarası olduğu anons ediliyordu. Ayrıca, yürüyüş boyunca boş tutulacağı söylenen dış şeritler konusunda doğru dürüst önlem alınmasına gerek kalmamıştı. Avrupa yönünden Asya yönüne yürüyüşlere izin verilmeyeceği söylenmişti ama, yine de yürüyenler vardı. Maksimum 25 bin kişilik gruplardan da bahsedilmişti ama, benim görebildiğim sadece gevşek yapılı tek bir grup mevcuttu.

Aslında böylesi daha güzel oldu. Katılımın çok yoğun olmaması ve çiseleyen yağmur, güzel ve rahat bir yürüyüş yapmamızı sağladı. Rüzgar yoktu denebilir. Isı, yürüyüş için çok uygundu. Umarım gelecek yılın organizasyonu için daha uygun önlemler alınır. (Bana kalırsa, bu yıl için alınacağı söylenen katı ve yoğun önlemler, katılımcı sayısının düşmesine neden oldu.)

Ben hedefime ulaştım. Artık “Asyadan Avrupaya yürüyerek geçtim” diyebilirim. Gelecek yıl katılmayı düşünmüyorum. Yerimi, bu yürüyüşe katılmayı ertelemiş olan başkalarına devrediyorum. Onlar da “Ben de yaptım!” diyebilsinler.
Ahmet Aksoy

 Bir yanıt bırakın

Bu HTML tagleri ve özellikleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

Önceki yazıyı okuyun:
33. Avrasya Maratonu

Yarın 33. Avrasya Maratonu yapılıyor. Biz de Gamet Gelişim Atölyesi grubu olarak katılacağız. Bu etkinlikte benim için önemli olan bir maratona...

Kapat