Oca 212015
 

Alexa Rank Değerini Düzenlemek

Evet! Alexa rank değerimiz uzun zamandır sürekli yükseliyordu. Ama bunu düzeltmek için özel bir eylem planı yapmaya pek te gerek duymamıştım. Benim açımdan tekil ziyaretçi sayıları ve Google puanları çok daha değerliydi…

alexa rank

Buna rağmen, aklım sürekli bu soruna takılıp duruyordu.

Bu yüzden, çok düzenli olmasa da site kontrollerini yaptırıyor ve Alexa Rank değerine dikkat etmeyi de ihmal etmiyordum.

Site kontrollerini yaptırdığım bazı siteler alt alan (subdomain) adlarını kabul ederken, bazıları varsayılan değer olarak “www.” önekini değiştirmenize izin vermiyordu.

Sonunda pes ettim ve Alexa problemini çözmeye karar verdim.

www.axtelsoft.com sitesi için bu konuda yaptıklarımı ve elde ettiğim sonucu Yeni kaleme aldığım bir yazıda dile getirdim. O yazıma şu linkten ulaşabilirsiniz:

http://webmaster.gamet.com.tr/bir-alexa-rank-macerasi/

Bu yazının altına yaklaşık birer haftalık aralıklarla yeni Alexa Rank raporlarını ekleyeceğim. Düşüşü hızlandırmak için yaptığım ek çalışmaları da not etmeyi düşünüyorum.

Bir yandan öğretici, bir yandan da eğlenceli bir çalışma olacak.

Eğer Alexa puanınızla ilgili benzer sıkıntılar yaşıyorsanız, benim yaşadıklarımı “Damdan Düşen Adamın Öyküsü” olarak kabul edin.

Standart wordpress kullanıcısı olsanız, hatta wordpress içermeyen bir site işletiyor olsanız da, içeriği düzenli değiştirilen ve belli bir trafik büyüklüğüne ulaşan sitelerin puanları hakettikleri düzeye gelmekte gecikmiyor.

ahmet aksoy

Not: 24.01.2015 : Alexa rank değerinde iyileşmeler devam ediyor.

Alexa Rank

  2 Yanıt - “Alexa Rank Değerini Düzenlemek”

  1. Bugünkü (27.01.2015) Alexa değeri: 6,366,225
    TR sıralaması: 83,056

  2. Its a good chage! Now it is about one million. So its chage is about 600%!
    Congrats!

 Bir yanıt bırakın

Bu HTML tagleri ve özellikleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

Önceki yazıyı okuyun:
Sebzelerle Müzik Yapanlar

Sebzelerle Müzik Yapanlar Müzik aletleri ille de çok pahalı şeyler olacak değil! (Aslında sebze-meyve fiyatları son zamanlarda epeyce cep yakıyor...

Kapat